Balkanlar Turu

Balkanlar Turu18 Aug 03:00 - 24 Aug 23:59 - Famagusta
Puzzle Travel Agency

Route

★ BALKANLAR TURU ★
KIBRIS ( Ercan çıkışlı – Vizesiz )
★ Akşam Yemekleri Ve Tüm Ekstra Turlar Dahil! ★
18 Ağustos Hareketli - KURBAN BAYRAMI
★ Kosova - Sırbistan - Karadağ - Bosne Hersek - Arnavutluk - Makedonya ★

1.Gün
Ercan Havalimanında saat 03.00’de hazır bulunuyoruz. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının tarifeli uçuşu ile saat 06.05’de Priştine’ye hareket. Yerel saat ile 10.05’te varışımızın ardından havalimanında bekleyen özel aracımızla Priştine şehir turuna başlıyoruz. Priştine şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Fatih Sultan Mehmet Camii, Saat Kulesi, Kosova Parlementosu, Murad Hüdavendigar Türbesi ve Osmanlı Devleti dönemini anlatan eşyaların sergilendiği Müze Ev bulunmaktadır. Turumuzun bitimi ile Gjilan üzerinden Sırbistan Cumhuriyetine doğru yolumuza devam ediyoruz. Bujanovac sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Belgrad’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla Belgrad tekne turuna başlıyoruz. Tekne turumuzun bitimi ile şehir turumuz sırasında bombalanan bakanlık binası, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Ardindan Zemun-Avala-Tito’nun mezari, turumuz icin hareket ediyoruz. Turun bitimi ile otelimize transfer ve Sırp gecesi, müzikli yemeğimiz için otelimizden hareket. Sırp yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.2.Gün
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Srebrenitsa’ya hareket ediyoruz. Turumuzun bitimi ile Öğle yemeği için yolumuz üzerinde yerel bir restoranda serbest zaman. Şehrin merkezine varışımızla birlikte, şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız İnat Kuça, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Baş Çarşı’ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Baş çarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Burada serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, Moriça Han’ın tarihi atmosferinde Türk çayı ve Boşnak kahvesini yudumlayabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer. Akşam Boşnak Gecesi programımıza hareket. Saraybosna’nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesini geziyoruz. Bosna Hersek-te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.Gün
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saate hareket, yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında konaklayacağımız otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Lana Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohri Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımızla yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, ardindan Ohri gölü tekne turuna hareket ediyoruz. Otelimize transfer. Akşam müzikli Makedon Gecesi icin hazırlığımızdan sonra yerel restoranımıza hareket ediyoruz. Makedon yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız. Geceleme otelimizde.

6.GÜN
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor Üsküp’e hareket ediyoruz. Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen’de Alaca cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Paşa tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii ziyaret ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Matka kanyonu ve Vodno turu gezimizi yaptıktan sonra Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk Çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yy inşa edilmiş saat kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında odaların boşaltılmasının ardından Priştina’ya hareket. Ardından Prizren turumuza başlıyoruz. Sinan Paşa Camii, Taş Köprü, yanmış Sırp evleri ve Şadırvan’ı görerek tarihe tanıklık edecegiz.Havaalanına varışımızla bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının taifeli seferi ile yerel saat 18:05’de Kıbrıs’a hareket. yerel saat ile 00:05’de Kıbrıs`a varış ve turumuzun sonu.

✦ Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Pegasus havayolları ile gidiş-dönüş (Kıbrıs çıkışlı) uçak biletleri
Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
Belirtilen 6 gece 7 gün otellerde konaklama
Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
Ohrid tekne Turu
Belgrad tekne turu
Akşam yemekli Makedon gecesi
Akşam yemekli Sırp gecesi
Akşam yemekli Boşnak gecesi
Tur boyunca kullanılacak lüx otobüs ve profesyonel şöförlük hizmeti
Profesyonel rehberlik hizmeti
Şehir vergileri
Ülkeler arası geçiş vergileri
Budva ve Kotor şehirlerinde yerel rehberlik hizmeti
Kotor ayakbastı parası

✦ Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri ve tüm öğünlerde alınan içecekler
Otel ekstraları ve Müze , ören giriş ücretleri
Seyahat sağlık sigortası
TC vatandaşları için Yurtdışı çıkış harcı

✦ Konaklama Yapılacak Oteller
Belgrad: Zeder Hotel 4*
Saraybosna: Hollywood Hotel 4*
Blagaj: Blagaj Hotel 4*
Podgorica: Holiday Hotel 3*
Ohrid: Mirage Hotel 4*
Üsküp: Turist Hotel 4*

✦ Uçak Detayları:
18 Ağustos Ercan – İstanbul 06.05-07.40
18 Ağustos İstanbul – Priştine 10.05-10.50
24 Ağustos Priştine – İstanbul 18.05-20.40
25 Ağustos İstanbul – Ercan 00.05-01.40

✦ Paket Fiyat
İki ve Üç kişilik odada kişi başı: 739 €
Tek kişilik oda : 859 €
2 - 6 yaş ( Çocuk indirimi 2 yetişkinin yanında geçerlidir): 599 €
7 -11 yaş ( Çocuk indirimi 2 yetişkinin yanında geçerlidir): 649 €

✦ ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

*** TURUMUZ SADECE KIBRIS ( ERCAN ) ÇIKIŞLIDIR.

*** En az 6 ay süreli pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Tur esnasında yanınızdan ayırmayınız.

** Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

** Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sağlık Sigortalarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

** Transit uçuş olduğu için rehberimiz priştine karşılamalıdır.

*** Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

**Turumuzda Ekstra Tur ücreti bulunmamaktadır.

**Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

*** Turumuzda Misafir tarafından, iptal değişiklik kesinlikle yapılamamaktadır.

*** Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Puzzle Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Puzzle Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

✦Sorularınız için outgoing@puzzletravel.com a mail atabilirsiniz. Veya 444 2000 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.


Past Events

İstanbul Sapanca Maşukiye Turu

20 Apr 05:00 - 23 Apr 23:59 20 Apr 05:00 - 23 Apr 23:59 - Famagusta Famagusta
Puzzle Travel Agency Puzzle Travel Agency
İSTANBUL SAPANCA MAŞUKİYE TURU 3 Gece 4 Gün 20 Nisan Hareketli 1.Gün: Belirtilen saatte Ercan Havalimanında buluşup uçağımıza binerek İstanbul doğru hareket ediyoruz. Burada...   More info

Kapadokya Turu

20 Apr 07:00 - 22 Apr 23:59 20 Apr 07:00 - 22 Apr 23:59 - Famagusta Famagusta
Puzzle Travel Agency Puzzle Travel Agency
KAPADOKYA TURU 2 Gece 3 Gün 20 Nisan Hareketli Ihlara Vadisi Derinkuyu Yeraltı Şehri Paşa Bağları Asmalık Konak Devrent Vadisi Güvercinlik Vadisi Peri Bacaları 1.Gün Cuma...   More info

Ege Turu

25 Apr 07:00 - 28 Apr 20:40 25 Apr 07:00 - 28 Apr 20:40 - Famagusta Famagusta
Puzzle Travel Agency Puzzle Travel Agency
EGE TURU 3 Gece 4 Gün 25 Nisan Hareketli Gümüldür Çeşme Alaçatı Şirince Efes Kuşadası Meryem Ana Konak İzmir Kordon Sığacık Seferihisar 1.Gün Çarşamba Ercan Havalimanında...   More info

Salda Gölü

18 May 07:00 - 20 May 23:59 18 May 07:00 - 20 May 23:59 - Famagusta Famagusta
Puzzle Travel Agency Puzzle Travel Agency
ISPARTA GÜL HASADI VE SALDA GÖLÜ 2 Gece 3 Gün Tarih 18 Mayıs Hareketli 2 Gece 3 Gün 1.Gün Cuma Saat 10.35’de Pegasus Havayolları ile Ercan Havalimanından Antalya uçuşumuzu...   More info

Ramazan Bayramı Portekiz Turu

14 Jun 06:00 - 17 Jun 23:59 14 Jun 06:00 - 17 Jun 23:59 - Famagusta Famagusta
Puzzle Travel Agency Puzzle Travel Agency
RAMAZAN BAYRAMI PORTEKİZ TURU 14 Haziran Hareketli KIBRIS (Ercan çıkışlı) 3 Gece 4 Gün Lizbon(2) Coimbra Porto(1) 1.Gün Perşembe Ercan havalimanında 06.00’da hazır olunması ve...   More info

Eskişehir - Odunpazarı Turu

06 Jul 07:00 - 08 Jul 23:59 06 Jul 07:00 - 08 Jul 23:59 - Famagusta Famagusta
Puzzle Travel Agency Puzzle Travel Agency
ESKİŞEHİR ODUNPAZARI TURU 2 Gece 3 Gün 6 Temmuz Hareketli 1.Gün Cuma Saat 08.45’de Pegasus Havayolları ile Ercan Havalimanından Ankara’ya uçuşumuzu gerceklestırıyoruz.09.55 de...   More info


© 2018 Siguez